TOP 5 atrakcji na Bora Bora

Bora Bora to wyspa znajdująca się w Polinezji Francuskiej. Jest to istny raj na ziemi, gdzie można zobaczyć błękitne laguny oraz malownicze chatki na palach. Nie dziwi więc to, że wiele osób chciałoby odwiedzić ten egzotyczny kurort. Okazuje się jednak, że wyspa Bora Bora oferuje znacznie więcej niż tylko przepiękne widoki, bo na turystów czekają urozmaicone atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć i kiedy wybrać się na Bora Bora?

Gdzie znajduje się wyspa Bora Bora?

Bora Bora to jedno z iście magicznych miejsc na ziemi, które kusi nie tylko pięknymi okolicznościami przyrody, ale i wspaniałą kulturą, kuchnią i usposobieniem rdzennych mieszkańców. Wyspy Polinezji Francuskiej należą do stosunkowo trudnych celów podróży ze względu na zewsząd otaczające je wody. To z kolei sprawia, że roztaczają one wokół siebie niesamowitą aurę. Jeśli już ktoś przygotowuje się do podróży powinien odpowiednio zaplanować swój pobyt. Mimo iż Bora Bora nie jest duża, to jest tam jednak masa ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć.

Interesują Cię luksusowe wakacje na Bora Bora? Sprawdź ofertę na https://dreamgo.pl/gdzie/polinezja-francuska

Mimo że prawie każdy o niej słyszał i widział zdjęcia, to jednak nie wszyscy wiedzą, gdzie znajduje. Otóż Bora Bora to jedna z wysp wchodzących w skład archipelagu Polinezji Francuskiej i leży w południowej części Oceanu Spokojnego. Cały archipelag natomiast składa się aż ze 150 wysp, które nierzadko są oddalone od siebie o setki kilometrów. Bora Bora stanowi jednak wizytówkę całego regionu.

Bora Bora – atrakcje, jakie warto zobaczyć

Najpopularniejszą formą zwiedzania Polinezji Francuskiej są wycieczki objazdowe po różnych wyspach. Najczęściej obejmują one dłuższy pobyt na kilku wyspach oraz wycieczki fakultatywne do pozostałych miejsc. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wycieczki morskie na pokładzie statków.

Przeczytaj także:  Zanurz się w blasku wody w domkach na wodzie na Bali

Plaża Matira

Plaża Matira jest znana między innymi ze swojego białego piasku, turkusowego morza i malowniczych widoków. Jest to idealne miejsce do opalania, pływania, nurkowania i wielu różnych aktywności wodnych. Co istotne, wody okalające plażę są płytkie. Matira często określana jest jako najpiękniejsza plaża na świecie z wieloma kurortami, restauracjami i sklepami.

Góra Otemanu

Góra Otemanu jest jednym z dwóch szczytów wygasłego wulkanu, który znajduje się w centrum wyspy. Jej wysokość wynosi 727 metrów i wznosi się ponad piękną lagunę. Jest to ulubione miejsce turystów, którzy chcą podziwiać widoki na Bora Bora.

Wodne safari

Bora Bora słynie z atrakcji, które opierają się na spektakularnych sportach wodnych, a w szczególności z nurkowania. Dlatego jest to także miejsce, w którym wykwalifikowani instruktorzy uczą poruszania się turystów po podwodnym świecie. Biorąc udział w wodnym safari można podziwiać piękno Oceanu Spokojnego.

Rafa koralowa

Na małej wsypie na wschód od Bora Bora znajduje się kolorowa i bajeczna rafa koralowa. Dzięki zorganizowanym wycieczkom z przewodnikiem można wybrać się w ten rejon i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Ponadto na wyciągnięcie ręki są tam zwierzęta zamieszkujące podwodne królestwo.

Karmienie rekinów i płaszczek

Krystalicznie czysta woda wokół Bora Bora pozwala obserwować dziką przyrodę znajdującą się pod wodą. Funkcjonuje tam kilka firm, które oferują turystom niesamowite wrażenia związane z karmieniem płaszczek i rekinów. Jest to z pewnością ogromne przeżycie i to jeszcze z możliwością obserwowania mieszkańców rafy koralowej.

Przewiń na górę