Bałtycki Skarb: Co jest tanie na Litwie i w Wilnie?

Litwa, niewielkie, jednak wysoce fascynujące państwo na terenie Bałtyku, jest miejscem, które naprawdę ma wiele do zaoferowania. Dziś skupimy się na tym, co jest tanie na Litwie, aby przygotować się do podróży w 2023 roku.

Ceny na Litwie

Ceny na Litwie mogą różnić się na różnych obszarach kraju, jednak generalnie są zbliżone do tych w Polsce. Jest to przydatne do zapamiętania, szczególnie przy konwersji walut, gdyż walutą Litwy jest euro (EUR). Przykładowe ceny w supermarketach i restauracjach mogą być nieco wyższe niż w Polsce, jednak ogólny koszt życia, wynagrodzenie netto, a nawet ceny paliwa i żywności są porównywalne.

Ser i Nalewka

Litwa jest znana ze swoich produktów spożywczych, zwłaszcza sera i nalewek. Litewski ser, zwłaszcza ser jabłkowy i ser Džiugas, to prawdziwy rarytas, który warto spróbować. Cena sera na Litwie jest więcej niż przystępna, szczególnie w porównaniu do cen w innych krajach europejskich. Wśród popularnych napojów, warto przywieźć z Litwy litewski miód pitny oraz nalewkę na bazie miodu.

Co warto kupić w Litwie?

Osoby odwiedzające Litwę często przywozią ze sobą różne artykuły spożywcze. Na liście produktów, które warto przywieźć z Litwy na pierwszym miejscu jest miód, a także litewski ser, zwłaszcina ser jabłkowy czy ser Džiugas. Miłośnicy piwa powinni zwrócić uwagę na litewski kwas chlebowy, który jest wyjątkowo ekonomiczny i smaczny. Wielu turystów przypomina sobie, że podczas ich ostatniej wizyty na Litwie, złoty litewski napój można było kupić w supermarketach za tylko 1.00 EUR.

Tanie zakupy na Litwie w 2024 roku

Jeszcze nie jesteśmy w 2024 roku, ale jest wiele rzeczy, które już teraz możemy zrobić, aby przygotować się na tanie zakupy na Litwie w przyszłym roku. Podobnie jak w Polsce, wydaje się, że wartość euro na Litwie nie zmienia się znacznie z roku na rok. Istnieje jednak kilka artykułów spożywczych i produktów, których ceny mogą się drastycznie zmienić w zależności od sezonu i sytuacji rynkowej.

Przeczytaj także:  Najpiękniejsze kurorty w Chorwacji: poznaj kierunki podróży

Piwo i Kwas Chlebowy

Piwo na Litwie jest równie popularne jak w Polsce, a jego jakość często przewyższa nawet te najbardziej znane marki. Tym niemniej, prawdziwym skarbem Litwy jest kwas chlebowy, tradycyjny litewski napój, który jest zdecydowanie wart spróbowania. Przy cenie około 1.00 EUR za butelkę, jest to prawdziwa okazja.

Zakwaterowanie na Litwie

Koszt zakwaterowania na Litwie jest podobny do tych w Polsce. Średni koszt noclegu w hotelu w Wilnie lub Kownie wynosi około 6.00 EUR za noc, co jest zdecydowanie przystępne. Komunikacja miejska jest również tania, z biletami na autobus lub tramwaj często kosztującymi mniej niż 4.30 PLN.

W podsumowaniu, podróż do Litwy w 2023 roku mogłaby okazać się jedną z najbardziej ekonomicznych, ale i najsmaczniejszych wypraw. Z różnorodnością tanich produktów spożywczych do wypróbowania i ciekawych miejsc do zobaczenia, warto zaczynać plany podróży już dzisiaj. Zapraszamy do Wilna, Kowna, Troków i innych malowniczych miejsc na Litwie!

Przewiń na górę