Brazylijskie Wybrzeże Kokosowe i Salvador na zimowe wakacje!

Brazylia to jeden z najpiękniejszych krajów, który wybierany jest przez polskich turystów. Właściwie to nie ma się czemu dziwić, bo przez cały rok można liczyć tu na wysokie temperatury. Najcieplej jest tu wtedy, kiedy w Polsce jest zima. Chociaż nie można powiedzieć, aby w trakcie polskiego lata było tam zimno. Średnie temperatury nie spadają tam poniżej 24 stopni Celsjusza przez cały rok.

Salvador na zimę

Jeżeli ktoś nie lubi polskiej zimy, to jak najbardziej powinien pomyśleć o tym, aby przenieść się chociaż na chwile do Brazylii. Polecanym kierunkiem jest Salvador i tamtejsze Wybrzeże Kokosowe. Średnia temperatura w zimie oscyluje w granicach 29-30 stopni Celsjusza w dzień. Pakując się na wyjazd do Salvadoru należy pamiętać o tym, aby w walizce znaleźć miejsce na letnie ubrania. Te z pewnością przydadzą się na miejscu. Zimowe swetry i inne grube ubrania będzie można chociaż na chwilę porzucić, ciesząc się przyjemnym ciepłem. Dobra wiadomość dla wszystkich turystów – do Salvadoru i na Wybrzeże Kokosowe można dolecieć prosto z Warszawy, bez żadnych przesiadek. Oferta dostępna jest na stronie ITAKI.

Plaża, słońce i zwiedzanie

Skoro taka temperatura jet w Salvadorze, to koniecznie nieco czasu należy „zmarnować” na plaży. Dzięki temu z zimowych wakacji będzie można wrócić z piękną opalenizną. Do tego ciepła woda i nikomu tak naprawdę nic nie będzie potrzebne do szczęścia. Za odkrycie Salvadoru odpowiedzialny jest Amerigo Vespuci, który przybił do brzegów w 1501 roku. Nazwa „Salvador” to właśnie jego zasługa. Może nie każdy wie, ale Salvador jest dawną stolicą Brazylii. Aktualnie w mieście mieszka ok. 4 milionów mieszkańców. Wśród najpopularniejszych plaż wymienić można Barra i Avenida Oceanica. Miasto Salvador stało się bohaterem jednego z najpopularniejszych teledysków Michaela Jacksona. Warto wybrać się na poszukiwane uliczek, które można znaleźć w znanym filmie tego piosenkarza śpiewającego wtedy o rasizmie.

Przeczytaj także:  Kosowo - niepodległość i relacje z Serbią

Zima, zima, zima…a może lato?

Będąc na tutejszym Wybrzeżu Kokosowym na pewno będzie można zapomnieć o tym, że w Brazylii ma się do czynienia ze środkiem lata. I to nie tylko za sprawą przyjemnych temperatur, których tutaj nie brakuje. To także lokalsi, którzy zawsze z wielkim zaangażowaniem podchodzą do turystów oferując im różnego rodzaju usługi. Mówi się, że tu kradną. Czy to prawda? Jedyne co Salvador może „ukraść”, to serce. Kto raz się tu znajdzie w okresie zimowym, na pewno będzie chciał tu powrócić, aby cieszyć się piękną plażą, ciepłą wodą i fantastycznymi widokami. Planując pobyt tutaj, koniecznie trzeba zwiedzić tutejsze atrakcje.

Przewiń na górę