Pałac Kultury i Nauki – Najwyższy Punkt Widokowy w Stolicy 

Pałac Kultury i Nauki to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Warszawy. Znajduje się tu wiele instytucji kulturalnych i naukowych. Przede wszystkim atrakcyjnym punktem turystycznym jest Taras Widokowy, który oferuje niesamowite widoki na stolicę. W naszym artykule przeczytasz, jak dostać się na Wspaniały Taras i na jakie atrakcje poza nią warto zwrócić uwagę.

Pałac Kultury i Nauki: gdzie się znajduje?

Pałac Kultury i Nauki to jedna z najbardziej reprezentatywnych budowli w Warszawie, położona w ścisłym centrum miasta, na placu Defilad. Została zaprojektowana i wybudowana na zlecenie władz radzieckich w latach 1952-55. W ten sposób miała upamiętnić zwycięstwo ZSRR nad III Rzeszą w II wojnie światowej oraz przypieczętować polityczne sojusze między dwoma krajami. PKiN ma niemal 230 m wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem w Polsce do dnia dzisiejszego. W jego wnętrzu mieści się około 300 instytucji kulturalnych, naukowych i biznesowych, w tym kongresów, koncertów, wystaw i konferencji.

Cennik na wejściówki do Pałacu Kultury i Nauki

Wstęp na Taras Widokowy znajdujący się na 30-tym piętrze pałacu kosztuje 20 zł. Dostępny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10:00 do 20:00 oraz od piątku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 22:00. Poza Tarasem Widokowym dostępne są również inne atrakcje, takie jak muzea, galerie sztuki, kina oraz sale koncertowe. Ceny biletów są zróżnicowane, w zależności od miejsca, godziny i wydarzenia, ale zwykle nie przekraczają 30-40 zł. Warto pamiętać, że oprócz wjazdu na poszczególne atrakcje, Pałac Kultury i Nauki to także przepiękna architektura, którą można podziwiać za darmo.

Przeczytaj także:  Rozprawiamy się z mitami na temat fotoksiążek

Jak dostać się na Taras Widokowy?

Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie komunikacji miejskiej. PKiN jest bezpośrednio połączony z dworcem PKP Warszawa Centralna oraz stacją metra Centrum na linii M1 i M2. W pobliżu pałacu znajduje się również wiele przystanków autobusowych i tramwajowych. Dojazd samochodem jest dowolny, choć parkingi w okolicy są drogie i często zapełnione.

W jakich godzinach działa pałac kultury?

Pałac Kultury i Nauki otwarty jest codziennie, od rana do późnych godzin nocnych. Godziny otwarcia zależą od konkretnej instytucji lub wydarzenia. Aby zaplanować wizytę, warto sprawdzić godziny otwarcia każdego miejsca z osobna i skonsultować z planem zwiedzania.

Co warto zobaczyć w pałacu?

Oprócz Tarasu Widokowego, znajdującego się na 30-tym piętrze, warto zobaczyć Muzeum Etnograficzne, Muzeum Geologiczne, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Kinematografii. W pałacu znajduje się również kilka galerii sztuki takich jak Galeria Sztuki Współczesnej im. Jerzego Nowosielskiego oraz Galeria Malarstwa Polskiego XX Wieku. Ponadto, PKiN to także idealne miejsce na koncerty, przedstawienia teatralne i pokazy filmowe.

Pałac Kultury i Nauki to obowiązkowy punkt każdej wizyty w Warszawie. Z wieży Tarasu Widokowego możemy zobaczyć panoramę miasta. Jest ona nie do opisania słowami, nie mówiąc o innych atrakcjach, jakie czekają na turystów w środku. Zwróć uwagę na cennik, godziny otwarcia oraz najważniejsze punkty w pałacu i zaplanuj wizytę odpowiednio.

Przewiń na górę