Rok szkolny w Stanach Zjednoczonych! Jak zaplanować podróż?

Chcesz przetestować swoje umiejętności językowe, przeżyć niepowtarzalne doświadczenie i sprawdzić siebie w obcym środowisku? Rok nauki w USA to nie tylko marzenie. Poniżej wyjaśniamy, kto może wziąć udział w programie wymiany do Stanów Zjednoczonych i jakie korzyści się z tym wiążą.

W jaki sposób odbywa się wymiana uczniowska do Stanów Zjednoczonych?

Wymiana uczniowska do USA to program skierowany do uczniów szkół średnich, którzy chcą spędzić rok w Stanach Zjednoczonych. W trakcie pobytu w USA uczeń nie traci roku szkolnego. Przeciwnie, uczęszcza na zajęcia w amerykańskiej szkole (liceum – high school) i jest oceniany według tamtejszego systemu – uzyskane wyniki i dyplom są uznawane przez polskie szkoły. W rezultacie rok szkolny w USA to ekscytująca przygoda i sposób na wszechstronny rozwój, w tym zwłaszcza językowy.

Uczniowska wymiana do USA nie jest nowością – to program realizowany od wielu lat. Nie jest też mrzonką – co roku setki polskich uczniów szkół średnich spełnia marzenia o nauce w Ameryce. Taki wyjazd jest również w Twoim zasięgu! Masz pytania? Chcesz się upewnić, że spełniasz kryteria? Firma Angloville to doświadczony organizator takich wyjazdów – na podanej stronie znajdziesz rzetelne i wyczerpujące informacje.

Dla kogo jest adresowana wymiana edukacyjna do Stanów Zjednoczonych?

Wymiana uczniów do USA jest dedykowana określonej grupie młodych ludzi. Jeżeli chcesz spędzić fascynujący rok na terenie Stanów Zjednoczonych, w pierwszej kolejności musisz się upewnić, że spełniasz podstawowe wymogi – trzy podstawowe kryteria to:

  • wiek – wymiany do liceum w USA są przeznaczone dla osób w wieku od 15 do 18,5 lat;
  • znajomość języka angielskiego – musisz posługiwać się językiem angielskim w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację (poziom B1/B2);
  • dojrzałość emocjonalna – mimo że w USA otrzymasz wsparcie m.in. rodziny goszczącej, musisz przygotować się na rozłąkę z bliskimi.
Przeczytaj także:  Wybieramy nietypowe imiona dla chłopców - propozycje na egzotyczne imiona męskie

Znaczenie mają też Twoje aktualne wyniki w nauce. Wymiana do liceum w USA jest stworzona dla osób, które nie mają problemów z przyswajaniem wiedzy. Powód jest prosty – występują pewne różnice w podstawie programowej.

Jakie korzyści zapewnia wymiana do USA?

Aby spędzić rok szkolny w USA, trzeba dopełnić formalności i zorganizować wyjazd. Jednak ten wysiłek się opłaca – korzyści płynących z wymiany szkolnej do Stanów Zjednoczonych jest wiele. Podstawowa kwestia to rozwój umiejętności językowych. Codzienny kontakt z językiem angielskim spowoduje, że szybko zauważysz postępy – każdego dnia Twoje słownictwo będzie się wzbogacać, swobodniej będziesz też posługiwać się różnymi konstrukcjami gramatycznymi.

Wymiana szkolna do USA to także dobre przygotowanie, jeżeli myślisz o studiach na anglojęzycznej uczelni. W ten sposób możesz sprawdzić, czy rzeczywiście wybór takiej uczelni będzie najlepszą decyzją. Planujesz studiować amerykanistykę? Wymiana USA zapewnia nie tylko kontakt z native speakerami, ale również daje możliwość poznania tej części świata oraz różnych kultur. To bezcenne doświadczenie.

Po stronie zalet spędzenia roku szkolnego w USA trzeba też wskazać na rozwój osobisty. Wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych, masz szansę stać się osobą bardziej samodzielną niż dotychczas.

Przewiń na górę